Katarzyna Grodzka-Motak

radca prawny

Jestem radcą prawnym w Kancelarii Mazurkiewicz Cieszyński Mazuro i Wspólnicy Sp. p. w Szczecinie. Doradzam pracodawcom, ale i pracownikom w zakresie prawa pracy.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Jestem szczecinianką z urodzenia i zamieszkania. Tutaj też  pracuję jako radca prawny w jednej z większych kancelarii w regionie. Obsługa wielu firm i innego rodzaju podmiotów (w tym publicznych) pokazała, jak ważne są kwestie związane z prawem pracy, często niedocenianym i nielubianym przez prawników. Dziedzina traktowana po macoszemu okazała się czymś, czym teraz zajmuję się z rosnącym zainteresowaniem.

Pisać lubiłam zawsze. Od podstawówki (czas pierwszych rozprawek), przez liceum w klasie o profilu humanistyczno- dziennikarskim, gdzie różne formy pisarskie były na porządku dziennym, aż po studia i pracę radcy prawnego, która przecież w dużej mierze polega na stukaniu w klawiaturę. Prawnik posługuje się jednak językiem sztywnym, mocno formalnym, a przez to czasem niezrozumiałym dla osób spoza branży. W pewnym momencie uzmysłowiłam sobie więc, że może warto wrócić do lżejszych form; tak  pojawił się pomysł na blog. A że przy okazji mogłabym dzielić się swoją wiedzę w dziedzinie, którą od lat zgłębiam z coraz większym zainteresowaniem – to tym lepiej.

Wolne od pracy chwile spędzam z rodziną, najchętniej na wyjazdach bliższych i dalszych. Szczególnym sentymentem darzę Włochy, a zwłaszcza ich północną część, która jest też idealnym kierunkiem narciarskim. Gdybym nie była prawnikiem, zajęłabym się architekturą wnętrz – to moja pasja.

Zapraszam Cię do lektury bloga, a w razie wątpliwości do kontaktu >>

*****